Medelpad ornitologiska förening

Birdlife stockholm

    Medelpads Ornitologiska Förening, MOF är en regionförening till Sveriges Ornitologiska Förening, SOF. Se den bästa kontorsstädning Stockholm. | Med mörkersikte kan du följa nattfåglarnas aktivitet.

Fågelskådning sverige

Sjöfågelskådning i inlandet söndag 17/9. BirdLife Medelpad (BLM) bjuder in medlemmar att följa med på sjöfågelräkning i Lill-Otern (Y), Gimåfors (Y) samt Nordanede (Y ). 7 sep

Fågelskådare förening

Kallelse till Årsmöte i BirdLife Medelpad – Medelpads Ornitologiska Förening. 15 mars, Tid: Onsdag klockan Plats: Danslogen Norra Bergets frilutscentrum Program: Årsmötesförhandlingar samt Fågelfotovisning av Thomas Olsson Verksamhetsberättelsen och samt dagordningen bifogas denna kallelse.

Ornitologiska föreningen

för Birdlife Medelpad/Medelpads Ornitologiska förenings e verksamhetsår Föreningens adress: Birdlife Medelpad – Medelpads Ornitologiska Förening. c/o Studiefrämjandet. Storgatan 52 B. 30 SUNDSVALL. Föreningslokal: Föreningslokalens adress är: c/o Studiefrämjandet Storgatan 54 B. Föreningens e-postadress.

Artportalen

Närkes Ornitologiska Förening; Stockholms Ornitologiska Förening; Upplands Ornitologiska Förening / Upplands Fågelskådare; Västmanlands Ornitologiska Förening; Wermlands Ornitologiska Förening; Götaland. Blekinge Ornitologiska Förening; Bohusläns Ornitologiska Förening; Dalslands Ornitologiska Förening; Göteborgs Ornitologiska.


Birdlife medelpad

Medelpads Ornitologiska Förening – Birdlife Medelpad. Val av fyra styrelseledamöter på två år samt två ledamöter som fyllnadsval på ett år. (Avgående; Tobias Svensson, Rode Nordin, Carina Svedin och Leelene Karlsson) (Kvarstående: Ingemar Marklund) Björn Svensson och Jan Lindström har avsagt sig uppdraget. Årsavgift för.

Fågellokaler medelpad

  • Fågelobsar, Kronobergs Ornitologiska Förening Obsbok, Värnamo fågelklubb Stockholm. Obsar, Lidingö Ornitologiska Förening Fågelobservationer, Järvafältens Ornitologiska Klubb Södermanland. De senaste dagarnas obsar till Svalan i Södermanland. Uppland. De senaste dagarnas obsar till Svalan i Uppland. Värmland.

  • Fågellokaler medelpad
    1. Birdlife skåne

    Svenska fågellokaler. Vill du veta var, när och hur du får ut mest av ett besök på en fågellokal så har du hittat rätt. På Svenska fågellokaler hittar du kartor med utmärkta stigar och leder, information om p-platser, toaletter, om stigar är anpassade för rullstol, barnvagn, om det finns vinterfågelmatningar osv. Det finns också.
  • medelpad ornitologiska förening